Ana sayfa Forum Z. Defteri Haber Ara
Kepez Park Varsak'ın ihalesi 20 Mart'ta
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın olimpik yüzme havuzu eksikliğini giderecek olan Kepez Varsak Park projesinin 20 Mart’ta ihaleye çıkacağını açıkladı.
Tütüncü, Süleyman Demirel Bulvarı’nda Varsak Stadı’nın bulunduğu 46 bin m2 araziye inşa edilecek olan Kepez Varsak Park projesinin ihalesinin 20 Mart’ta yapılacağını belirtti.

Projenin Antalya’nın olimpik yüzme havuzu ihtiyacını karşılayacağının altını çizen Başkan Tütüncü, projede 10 kulvarlı, 25x50 metre boyutlarında olimpik ölçülere sahip üzeri kapalı, 150 kişilik tribünü olan yüzme havuzun yer aldığını belirtti.

Masal Parkı da olacak

Başkan Hakan Tütüncü, kapalı yüzme havuzunun yanına ise 16x16 metre boyutlarında güneşlenme terası olan açık oyun yüzme havuzu yapacaklarını da kaydetti.
Tütüncü, kültürümüzün masal kahramanlarının anlatılacağı 5 bin m2’lik masal adasının oluşturulacağı projede, 4 adet sinema salonu ile ağaçlık dinlenme ve piknik alanının da planlandığını dile getirdi.

2 futbol sahası, 3 basketbol sahası

Tütüncü, projede Türkiye Futbol Federasyonu halı saha oyun kurallarına uygun şekilde 25x45 metre boyutlarında, 704 kişi açık tribünü olan 2 adet futbol sahasının inşa edileceğini söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu standartlarında 3 adet basketbol sahasının bulunduğu Kepez Varsak Park projesinde, araziyi tümüyle çevreleyen 800 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet parkurun olacağını da dile getiren Tütüncü, “İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yapımına başlayacağımız projeyi 1 yılda tamamlamayı planlıyoruz. Yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olması beklenen Kepez Varsak Park projesini, belediyemizin öz kaynaklarıyla yapacağız.” diye konuştu.
29 Şubat 2012
Bu haber 1041 kez okunmuştur.
   Facebook'ta paylaşBu haber için henüz yorum yapılmamış veya yorum onaylanmamış.


 

MANŞETLER
Soma sığar mı mısralara
Türel: "Sıra bizde"
Kepez'de ilk meclis toplantısı
Menderes Türel geri döndü
Kepez Tütüncü'de karar kıldı
Ahmet İltemir'de kazandı
Halil Yarbaş yeniden muhtar
Yeni muhtar Süleyman Aksu
İşte yeni muhtar: Hüseyin Karaman
Durmuş Hulat yeniden muhtar
Mehmet Arslan yeniden muhtar
İsmail Şanlı yine kazandı
Nasuh Kula yine yeniden
HABERLER
2014 yılı Hac kuraları çekildi
Varsak Şelale'den çifte zafer
Siyasette her şey olabilir mi?
Bu kaset Türkiye'de kıyameti koparacak!
Kuru Düden'e rekreasyon alanı
Antalya'nın tokası: Varsak
MHP'nin listesi belli oldu
Ak Parti'nin listesi belli oldu
CHP'nin listesi belli oldu
Hakan Tütüncü’ye linç girişimi
Varsak İnş. Tur. Gıda Emlak Tic. Ltd. Şti. Antalya
Copyright © 2005